infolinia +48 518-240-104

100% ochrony przed promieniowaniem UV-A I UV-B

Okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed nadmiarem światła widzialnego i promieniowania ultrafioletowego.

Gdy do oka dociera wielokrotnie więcej światła niż niezbędne do dobrego widzenia, powoduje to efekt olśnienia, bóle, łzawienie oczu oraz obniżenie percepcji.

Drugim ważnym powodem używania okularów przeciwsłonecznych jest ochrona wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego (UV) - jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, ponieważ ich soczewka przepuszcza większość promieniowania UV.

W literaturze można znaleźć szereg dowodów na to, że oko jest narażone na poważne uszkodzenia zarówno z powodu ostrej jak i przewlekłej ekspozycji na promieniowanie UV. Istnieją dowody na zależność pomiędzy ekspozycją na promieniowanie UV, a rozwojem skrzydlika i rozwojem zaćmy.

Częstą  reakcją na nadmierną ekspozycję oczu na słońce jest posłoneczne uszkodzenie rogówki (photokeratitis).
Badania wykazały również istnienie zależności pomiędzy zmianami degeneracyjnymi  w plamce żółtej, a nadmierną ekspozycją na działanie słońca.

Dlatego warto chronić oczy dzieci i młodzieży zakładając im okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV 400, który całkowicie blokuje szkodliwe promieniowanie UV.

 

Filtr UV400:

Długość fali promieniowania UV wynosi od 10 do 400nm i dzieli się na 3 zakresy:

  • promieniowanie UVC: 10-290nm
  • promieniowanie UVB: 290-320nm
  • promieniowanie UVA: 320-400nm

 

Filtr UV 400 oznacza, że szkła okularów blokują promieniowanie o długości fali do 400nm, czyli właśnie szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.

Okulary Real Kids Shades posiadają filtr UV 400 co potwierdzono badaniem laboratoryjnym: (UV TEST.pdf)

Filtr UV400 nie jest nanoszony powierzchniowo, został wtopiony w szkła okularów - w ten sposób zadrapania i rysy na szkłach, nie wpływają w żaden sposób na skuteczność filtra.

kontakt

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W POLSCE – PROVECT
UL. CIELMICKA 39
43-100 TYCHY

 

Kontakt

TEL: +48 518 240 104
E-MAIL:

Konto mBank

konto
bankowe

ING Bank
06 1050 1331 1000 0092 1771 4857

formularz kontaktowy

Podaj wynik: 12 - 6 =

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Oczy dziecka są dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie promieniowania UV niż oczy osób dorosłych. Dzieje się tak, ponieważ soczewka oczna naszych maluchów jest przeźroczysta i przepuszcza większość szkodliwego promieniowania, które dociera do siatkówki i rogówki. Z kolei promieniowanie UV może powodować odczyn alergiczny, zapalenie rogówki lub spojówki.

Szkła naszych okularów posiadają potwierdzony badaniami laboratoryjnymi filtr UV400, który całkowicie zabezpiecza przed promieniowaniem UV.

Aby poznać pozostałe cechy naszych okularów zapraszamy do działu o produkcie

Real Kids Okularki dla dzieci